Здійснюючи пасажирські перевезення по маршруту Україна Бельгія понад 10 років, з гордістю готові заявити: «Бельгія – неймовірно цікава країна!»

Яка ж Бельгія насправді? Мандруючи з України до Бельгії вперше, потрібно знати, що це країна смачного шоколаду, світлого пива, яскравої олійної фарби та чарівних мережив. Майже всім відомо, що ця країна славиться дощовою погодою, відмінним пивом і знаменитою статуєю «хлопчика, що пісяє». Втім, це лише верхівка айсберга — у Бельгії можна знайти багато – багато цікавого, значно більше, ніж буде написано у більшості туристичних буклетів.
Ну що ж. Починаючи розповідь про Бельгію, доцільно було б зазначити про державний устрій цієї країни, але ми не на географічному форумі, тому це буде дуже коротко.

Бельгія як країна
Зазначимо лише, що ця країна – урядова монархія, де і досі є королівська родина, зі складною (як на погляд українця) урядовою структурою. Чому складною структурою? А тому що в країні населенням 11 млн. осіб існує шість урядів. Шість урядів!!! Будьте готовими до захмарних податків. В сумі на них йде більше 40% від заробітної плати. При чому з часом відсотки лише збільшуватимуться. Звісно є варіанти пониження відсоткової ставки – іпотека, наявність дітей чи непрацюючого співмешканця. Історично Бельгія поділена на два регіони: Фландрію та Валлонію, мешканці яких не сильно ладнають між собою.
Клімат
Не сильно схожий з кліматом України, але терпимо. Зими тепліші і в основному дощить замість снігу, і часто з дощем дуже вітряно. Тому парасольки не дуже допомагають. Влітку може бути дуже спекотно. Восени – дощі.
Їжа
Перше, що спадає на думку про бельгійську їжу, це пиво та вафлі. Так-так. Тут більше 1000 сортів пива, а пивоварні – національна гордість. Вартість розливного пива два-п’ять євро. Однак в більшості випадків пиво подають у келиху 0,33 л та воно набагато міцніше 8-9%. Все ж таки, окрім пива та вафлів, у кожного регіону — свої фірмові страви: в Остенде — це суп із молюсків; в Антверпені — варений вугор із зеленню; у Льєжі — смажений заєць із вишневим сиропом; а також країна загалом славиться безліччю сортів картоплі-фрі, яку подають всюди і не шкодують майонезу. Ще з національної кухні — томатний суп із фрикадельками, тушкована яловичина чи кролик, мідії. Одним словом – нічого особливого. Проте знайти в містах абсолютно будь-яку кухню не проблема.

Мова
Офіційними мовами у Бельгії є французька, нідерландська та німецька. Тому тим, хто раніше вивчав у школі німецьку чи французьку і не розумів для чого це потрібно, можна сказати, – пощастило. Але це в тому випадку, якщо Ви щось пам’ятаєте зі шкільної програми.
Замовити поїздку за маршрутом Україна Бельгія
Транспорт
Громадський транспорт – дорогий. Тарифів на проїзд безліч, але це суттєво тисне на гаманець. Наприклад: поїхати в Антверпені на міському автобусі коштує три євро. Але можна білет за 2 євро, карту на 10 поїздок 15 євро, день поїздок – 6 євро, проїзний на громадському транспорті терміном на рік – 200-300 євро. Добре розвинена і бельгійська залізниця. Ціни залежать від відстані та класу – від 4 до 20 євро. За межі Бельгії кататися на поїздах дорого. Радимо приватних перевізників. Перевезення пасажирів за маршрутом Україна Бельгія дорожче, чим за маршрутом Бельгія Україна. Це викликано оформленням документів для проїзду польського кордону.

Робота
У Фландрії більше робочих місць, оскільки це економічно розвинутіший регіон, де є безліч стартапів та компаній різних розмірів. Проте компанія сплачує податок за іноземних співробітників, і не кожен стартап може дозволити собі легально працевлаштувати. Мінімальна зарплата – 1500 євро (брутто) без урахування податків та залежить від компанії, досвіду роботи, ступеня та професії. У Бельгії 13,96 зарплати на рік. Додаткові зарплати виплачують наприкінці січня та липня відповідно, але це при умові офіційного працевлаштування.
Розваги
У Бельгії часто проводять фестивалі. Таке відчуття, що є фестивалі для всього. Найпопулярніший «Tomorrowland» – фестиваль електронної музики. Найпопулярніша розвага у місцевого населення — пити пиво у затишному барі. Однак є розваги на будь-який смак: нічні клуби, великі кінотеатри, ТРЦ, тематичні заходи та вечірки.

Спорт
Тут не прийнято переробляти, і після шостої години вечора практично всі зайняті своєю справою. Перше та найголовніше – це звісно велосипеди! Бельгійці дивляться велосипедні змагання у спортивних барах. Багато людей захоплюються катанням на гірських велосипедах. Адміністрації міст добре справляються зі спортивними послугами. На міських порталах можна записатися на будь-які спортивні курси: чи то плавання, чи фітнес, чи йога. І коштує це 30-50 євро за півроку занять щотижня.
Зв’язок та інтернет
Proximus, BASE та Orange – це основні оператори мобільного зв’язку. Ще є відносно новий віртуальний оператор Mobile Vikings. Щодо громадського Wi-Fi – не покладайте на нього великих надій.
Вартість продуктів
Самі дешеві супермаркети – Lidl, Aldi, Colruyt. Дорожчі – Delhaize, Carrefour, Albert Heijn. Деякі не працюють у суботу та неділю, залежить від регіону.

Оренда нерухомості
Вартість оренди квартири-студії (спальня та кухня в одній кімнаті) в центрі Антверпена – 400-600 євро/місяць, квартира із залом та спальнею – 500-700 євро, із двома спальнями – 600-1000 євро. Крім цього – комуналка до 200 євро на місяць.
Замовити поїздку за маршрутом Бельгія Україна
Визначні місця
У Брюсселі є не лише всесвітньо відомий фонтан «Пісяючий хлопчик». Компанію йому становлять «Пісяюча дівчинка» і «Пісяючий песик». Для «Пісяючого хлопчика» пошито понад 600 костюмів, у які його вбирають на честь свят та фестивалів.



А також, країна дуже багата пам’ятками архітектури і заслуговує на окрему статтю у нашому блозі!
Нагадуємо, що при потребі їхати з Бельгії , Нідерландів чи Німеччини в Україну або навпаки, Ви в будь-який час можете звернутися за консультацією до менеджерів компанії Світ сучасних перевезень. Ви обов’язково отримаєте кваліфіковану консультацію та допомогу, а ми організуємо міжнародний переїзд на найвищому рівні!

Ви правду написали: «Бельгія – неймовірно цікава країна»!
Дякуємо. Старалися)
Супер!